שליכט – מעל למצופה

ציפויים לקירות חיצוניים, המוכרים יותר כ"שליכטים", הינם בעלי מאפיינים פונקציונליים ודקורטיביים גם יחד. ניתן לראות שימוש
בציפויים השונים על סוגיהם, הן בבתים פרטיים והן בבנייני מגורים, מבנים ציבוריים ומוסדות שונים. פרט לצבעוניות ולטקסטורות
השונות והמיוחדות המאפיינות את הציפויים, הם בעיקר ידועים בשל היותם חומר המגן על המבנה.
יישום שליכט, בשונה מצבע קיר לפנים הבית, דורש מיומנות גבוהה, ולכן יש להיעזר בבעל מקצוע מנוסה.

מהו שליכט אקרילי?

שליכט אקרילי הינו חומר אקרילי מוכן לשימוש על בסיס מים, המשמש לציפוי דקורטיבי ולהגנה על קירות חיצוניים ופנימיים.
לשליכט, עמידות מעולה בתנאי מזג האוויר, הוא מאפשר יציאת אדי מים, בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, גמיש ומגשר על פני סדקים.

admin-ajax

שליכט צבעוני EXTRA קלאסי, הינו חומר אקרילי על בסיס מים המשמש לציפוי דקורטיבי ולהגנה על קירות חיצוניים ופנימיים. לשליכט הקלאסי, עמידות מעולה בתנאי מזג האוויר, הוא מאפשר יציאת אדי מים, בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, גמיש ומגשר על פני סדקים. השליכט הקלאסי מקנה מראה מתולע לקיר וניתן לגוונו בכל גווני מניפת נירלט. שליכט צבעוני EXTRA קלאסי, נושא תו תקן 1731 של מכון התקנים הישראלי, המעיד כי החומר עבר את הבדיקות הקפדניות והמקיפות ביותר ועומד בסטנדרטים הדרושים. כמו כן, הינו בעל תו ירוק ממכון התקנים הישראלי, המאשר כי הציפוי מורכב מחומרים שאינם רעילים לסביבה ולמשתמש, וכן שהחומר ותהליך הייצור שלו אינם פוגעים בסביבה.

מוצרים בסדרה

שליכט צבעוני EXTRA קלאסי M250 שליכט צבעוני EXTRA קלאסי M250
נירוקריל EXTRA קלאסי M200 נירוקריל EXTRA קלאסי M200
נירוקריל EXTRA קלאסי M150 נירוקריל EXTRA קלאסי M150
נירוקריל EXTRA קלאסי M150 נירוקריל EXTRA קלאסי M150

תמונות לדוגמא

מהו טיח אקרילי במראה מינרלי?

טיח אקרילי במראה מינרלי משמש כציפוי דקורטיבי של קירות חיצוניים ופנימיים. לטיח האקרילי במראה מינרלי יתרונות כשל השליכט האקרילי: עמידות חיצונית מעולה בתנאי מזג האוויר, מאפשר יציאת אדי מים, בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, גמיש ומגשר על פני סדקים. הבדלו מהשליכט האקרילי הינו במראה הכפרי והטבעי שלו, אותו ניתן לקבל בטקסטורות שונות.

admin-ajax

שליכט צבעוני EXTRA נטורה, הינו טיח אקרילי במראה מינרלי-טבעי, המשמש כציפוי דקורטיבי של קירות חיצוניים ופנימיים. לשליכט נטורה עמידות חיצונית מעולה בתנאי מזג האוויר, הוא מאפשר יציאת אדי מים, בעל כושר הידבקות גבוה לתשתית, הינו גמיש ומגשר על פני סדקים. שליכט נטורה מקנה מראה טבעי-כפרי ומגיע בארבעה מרקמים: מרקם עדין, מרקם מהודק, מרקם בינוני ומרקם גס. שליכט נטורה ניתן לגיוון בכל גווני מניפת נירלט. שליכט צבעוני EXTRA נטורה, נושא תו תקן 1731 של מכון התקנים הישראלי, המעיד כי החומר עבר את הבדיקות הקפדניות והמקיפות ביותר ועומד בסטנדרטים הדרושים. כמו כן, הינו בעל תו ירוק ממכון התקנים הישראלי, המאשר כי הציפוי מורכב מחומרים שאינם רעילים לסביבה ולמשתמש, ושהחומר ותהליך הייצור שלו אינם פוגעים בסביבה.

מוצרים בסדרה

תמונות לדוגמא

מהו טיח מינרלי?

טיח מינרלי הוא חומר אבקתי טבעי, העשוי ממינרלים שונים. טיח מינרלי מעניק מראה כפרי וטבעי למבנה. ניתן ליצור עם הטיח המינרלי מגוון טקסטורות, החל ממראה משופשף ועד מוחלק.

zipuim_3_397x262_copy

ווגה הינו טיח מינרלי במראה טבעי ומסורתי המעניק לבית תחושה כפרית, חמימה וייחודית. את טיח הווגה ניתן ליישם בעובי של 5 מ"מ עד 20 מ"מ בשכבה אחת, מה שמאפשר הגנה על קירות המבנה ומאפשר כיסוי והסתרת פגמים בתשתית. טיח הווגה מגיע במגוון גוונים טבעיים וניתן ליצור באמצעותו טקסטורות רבות ושונות, כגון-מראה מגורגר גס, מראה משופשף, מוחלק, פצוע, מסורק, מגורד ועוד. טיח הווגה מגיע באבקה, אותה יש לערבב עם מים ולטקס, על מנת להפוך אותה לחומר עביד.

תמונות לדוגמא

מהו ציפוי אקרילי?

ציפוי אקרילי הוא חומר אקרילי גמיש, מוכן לשימוש, בעל יכולת מצויינת לגישור על פני סדקים קיימים ולמניעת הופעת סדקים חדשים בקירות חיצוניים. לציפוי עמידות מעולה בתנאי מזג האוויר, הוא מאפשר יציאת אדי מים (כאשר מיושם בטקסטורה) ובעל כושר הידבקות גבוה לתשתית.

397x2621_copy

CASA NOVA סדרה לחידוש ושימור מבנים

casa nova

האם ניתן לחדש ציפוי לאחר מספר שנים?

הציפויים השונים עמידים מאוד בתנאי האקלים השונים ועמידים בפני קרינת UV. עם זאת, לאחר מספר שנים, הציפוי עשוי לקלוט אבק ולכלוך או שפשוט רוצים לשנות גוון ולרענן את מראה המבנה.
לחידוש המראה, אין צורך ביישום מחודש של הציפוי.
בסדרת CASA NOVA לחידוש ושימור מבנים, ניתן למצוא מוצר ייעודי לפתרון זה:
צבע לחידוש שליכט - יוצר במיוחד על מנת לחדש ולרענן את מראה השליכט הישן בקלות.
מדובר בצבע אקרילי על בסיס מים בגימור EXTRA מט, המיושם בקלות באמצעות רולר על גבי השליכט הקיים. הצבע אינו פוגע בטקסטורה המקורית של השליכט וגם לא בתכונותיו. הצבע מעניק הגנה חיצונית מעולה בפני קרינת UV, רחיץ, קל ונוח ליישום.
צבע לחידוש שליכט, נושא תו תקן 1945 של מכון התקנים הישראלי, המעיד כי החומר עבר את הבדיקות הקפדניות והמקיפות ביותר ועומד בסטנדרטים הדרושים. כמו כן, הינו בעל תו ירוק ממכון התקנים הישראלי, המאשר כי הציפוי מורכב מחומרים שאינם רעילים לסביבה ולמשתמש, וכן שהחומר ותהליך הייצור שלו אינם פוגעים בסביבה.

 טיט-אקרילי

האם ניתן לעלות עם שליכט על שפריץ מותז?

בעבר, השפריץ המותז היה פופולרי מאוד, ועד היום ניתן עדיין לראות מבנים רבים במראה זה. מי שמעוניין להחליף את השפריץ הישן בשליכט צבעוני חדש ועדכני, יכול לעשות זאת בקלות ובמהירות יחסית, באמצעות המוצר "טיט אקרילי" מסדרת NOVA CASA לחידוש ושימור מבנים. שימוש בטיט האקרילי חוסך עבודה רבה וזמן ארוך של קילוף השפריץ, ואת הצורך בטיח או באשפרה.
כל שצריך, הוא לשפשף מעט את קצוות השפריץ הקיים על מנת "להנמיך גובה" (ולחסוך גם בכמות החומר הנדרשת), לבצע שטיפה במכונת לחץ מים להסרת האבק או הלכלוך, ליישם שכבת פריימר ולאחריה ניתן למרוח את הטיט האקרילי. לאחר מכן, ניתן ליישם כל אחד מסוגי השליכטים הקיימים.

* לוח זה משמש כמדריך גוונים בלבד. יתכנו הבדלי גוונים בין הגוונים המופיעים פה על גבי המסך לבין הגוון המתקבל בצביעה.