הבחירה הטבעית

החג הלבן נמצא ממש בפתחנו ועוד רגע יעלה צורך עז לחדש, להאיר, לתת לקיץ להיכנס פנימה ולמלא את החלל בבהירות וניקיון עיצובי.

ידוע כי העולם שואף לחזור לטבע, לבסיסי, לאמיתי וליצירת כנות ופשטות בכל הסובב אותנו ובהחלט בחלל הבית, החשוב כל כך. אם כן, כיצד הכי נכון ליצור אוירה נעימה ועוטפת בחלל?

עיצוב בלבן

לדברי הדס כהן, מנהלת תחום השראה וקשרי אדריכלים בחברת נירלט:  התשובה טמונה בשמירה על מראה טבעי וקלאסי גם יחד. חיבור בין חומר, צבע, מרקם ואובייקט יאפשר לטבע ולמראה על זמני להיות חלק מחלל הבית.  בין אם אתם אוהבים מראה כפרי משופשף, בין אם אתם אנשים של גימור מודרני ונקי ובין אם מראה עשיר ומהודר עם ניחוח אירופאי ממלא אתכם אושר, את כל הסגנונות כולם עוטף הלבן והוא עתיד ללוות אותנו תקופה ארוכה.

הלבן הנצחי על כל גווניו יעניק מראה שלם, נקי, טהור וחדש. לבן מוחלט, לבן שבור, לבן חם, לבן קר. גם אם מדובר בלבן, העושר הצבעוני שלו הוא אינסופי וכל אחד יכול למצוא את הלבן הנכון לו. התוצאה טבעית ויפה ומשמרת מראה קלאסי היכול לאפשר לכל סגנון של ריהוט ודקורציה להשתלב עמו נפלא.

הלבן אינו רק לבן בוהק ונצחי הוא גם כותרת כללית למדי לעשרות ואולי מאות גוונים בהירים במיוחד אשר למרביתנו פשוט נח יותר לכנותם לבן. כאשר נרצה חלל בהיר ופחות בוהק, נפנה לגווני הלבן עם נגיעת גוון עדינה כזו או אחרת, גווני "לבן עם נגיעה". כאן למעשה נפתחת קשת של גוונים לבנים וגווני אוף ווייטים והבחירה נעשית בהתאם לאופיו של החלל: כפרי, תעשייתי, אלגנטי, טבעי, צרפתי ועוד.

לכל טון של לבן השפעה מכרעת בתחושה בחלל. בדוגמא מוקצנת, נסביר שחלל כפרי עמוס ברהיטי עץ כבדים ומשופשפים, אשר יצבע בלבן עם נגיעת אפור, יראה זר ויצור דיסוננס בחלל המעוצב.

nirlat-2

חלוקת גווני הלבן בהתאם למראה שנרצה להשיג:

  • למראה חמים ואלגנטי, חללים נטולי סגנון מובהק, נמליץ לבחון את הלבנים עם נגיעות המוקה השונות.
  • למראה אורבאני או תעשייתי, בהם שולטים חומרים קרים ורצפות בטון, נמליץ לבחון את הלבנים בנגיעות אפורות למיניהן.
  • למראה כפרי או "וינטג", לבן עם נגיעות שמנת עדינות, יעשו את העבודה.
  • למראה טבעי וקליל ממש בהשראת בית על הים, לבן בנגיעות תכלכלות או נגיעת ירקרק זית או חיטה.
  • למראה צרפתי אירופאי קלאסי, לבנים בנגיעות הפודרה יעניקו תחושה רכה ורומנטית.

נירלט מציעה מניפת לבנים המכילה 25 גווני לבן מובילים. זוהי מניפה מוחשית המייצגת בצורה המדויקת ביותר את הגוון המתקבל על הקיר. בנוסף ניתן למצוא גווני לבן שונים במניפת ה-COLOR IS של נירלט, שם ניתן להתרשם מגווני לבן הנפוצים ביותר: IS0011, IS0017, IS0025, IS0001 וכמובן הלבן המוחלט EXTRA WHITE.

nirlat-3

לקראת שבועות "החג הלבן" ואם אתם "אנשים של לבן" לכו עליו עד הסוף: קירות לבנים, ריהוט לבן וטקסטיל לבן. זה יכול להראות כחלל מודרני "הייטקי" בו הכול לבן ורק הפרזול ומכשירי החשמל עשויים נירוסטה למשל. או דווקא ליצור מראה סקנדינבי בו החלל שטוף בלבן, קירות ומשקופים צבועים בלבן עם נגיעה אפרפרה עדינה אך הרצפה הינה ריצפת עץ, והריהוט מאוד טבעי ומשלב זכוכית, ברזל שחור, עץ ואבן.

זכרו, גם אם מדובר בלבן, ניתן ליצור מראה חמים יותר, קר יותר, אורבאני או כפרי. בדיוק לפי טעמכם האישי.

טיפים לשימוש בגווני הלבן בשילובי גוונים נוספים:

  • לבן שמנתי חמים יתאים לגוונים אדמדמים, חומים, ורודים מעושנים ופודרות, כל מה שיש בו מימד של צהבהבות וקרמיות.
  • לבן עם נגיעות של מוקה יתאים מאוד לירוקי זית, סגולי חציל, כחולים מעושנים.
  • לבן עם נגיעה של אפור יכול להתאים עם גוונים קצת יותר נועזים כמו כתום, ירוק תפוח, שחור פחם ואדום.
  • לבן בוהק יתאים לכל צבע בוהק, למשל צהוב חזק, אדום דובדבן, סגול מלא  ועוד רבים, תלוי בהעדפתכם  האישית ומה שהכי נכון לביתכם.

nirlat-4

אפקטים דקורטיבים בשילוב עם גווני הלבן:

נוכל גם להדגיש גוון קיר בחלל באמצעות הכנסה של מרקם שונה משאר הקירות ועדיין להישאר בגווני הלבן עם נגיעות. כלומר הן גוון נוסף על הקיר והן טקסטורה חדשה ומעניינת. כך הקיר הופך למוקד בחלל החדר.

עיצוב החלל, מתחיל מהמעטפת. הקירות יוצרים את הבמה לשאר האובייקטים. המשחק הוא בין גוון למרקם, בחירה של טקסטורה מדויקת, כזו ההופכת את הקירות לנוכחים ומהווים חלק מהעיצוב הכולל. כל הגוונים הלבנים והטבעיים מגיעים בגמורים שונים.

nirlat-6

לסגנון עשיר ומהודר, אפקט הקטיפה הינו מושלם למשימה. זהו אפקט דקורטיבי המעניק לקיר מראה קטיפתי עם ברק עדין , מעברי גוון והצללות שקטות בדיוק כמו בבד הקטיפה. את אפקט הקטיפה ניתן להשיג בגוונים רבים מבהירים ועד עמוקים ורווים. אך אם בנושא הגוונים הבהירים עסקינן קיימים מספר גוונים כגון פנינה בסיס L בגוון פודרה מקסים או תכלת ערפילי אשר בשילוב עם גווני הלבן יוסיף מימד עשיר וייחודי. למשל, חדר שינה הצבוע בגווני הלבן ישתלב באופן מושלם עם קיר גב המיטה הצבוע באפקט קטיפה בגוון פנינה ושינוי הטקסטורה ייתן רובד נוסף לקיר.

למראה טבעי ומשופשף עם ברק מטאלי, שימוש באפקט דקורטיבי, סהרה Brush, יצור את השילוב הנפלא בין הטבעי והמחוספס, לבין גימור מתכתי מבריק.  גם כאן תוכלו לעשות זאת בעצמכם, התחושה בחלל תשתנה באופן מיידי. דמיינו חלל סלון בלבן בוהק עם קיר מרכזי המעוצב עם סהרה Brush של נירלט בגוון נגיעת ברונזה או נגיעת מוקה או נגיעת כסף עם טקסטורה חולית, והתוצאה שתתקבל היא עדכנית מודרנית ומעוצבת, כאילו התווסף רהיט חדש ומרהיב לחלל.

nirlat-5

מראה ייחודי וטבעי במלוא מובן המילה,  מעניק השליכט צבעוני EXTRA טראצו החדש מבית נירלט. זהו טיח דקורטיבי לקירות חיצוניים ופנימיים המורכב מאגרגטים טבעיים. מניפת הגוונים שלו מגיעה בשישה גוונים טבעיים שנבחרו בקפידה במיוחד לייצר מראה טבעי מושלם. גוון לבן שבור הינו לבן אשר שילוב של אגרגטים עדינים בגוון תכלכל מעניק לו עוצמת לובן דרמטית ומדגיש את הלבן . דמיינו חלל עם רהוט עץ משופשף, ספה מרופדת באריג כותנה טבעי ושטיח במראה שבטי. כל שנותר הוא לדמיין גם את הקירות במעטה מחוספס  של שליכט צבעוני EXTRA טראצו והבית מקבל משמעות ומקום חדש בחייכם. בית אשר צבוע בגוון בהיר כלשהו ומשלובות בתוכו טקסטורות מעניינות יצור מראה רב מימדי ומעניין ויאפשר קבלת גוונים נועזים יותר דרך האביזרים הטקסטיל והתמונות.